Türkçe | English
             
 
Duyurular
Selanik`te AGH yapmak ister misiniz
RIGHT HERE, RIGHT NOW! (italya) projesine katılımcı aranmaktadır
Benim Haklarım Benin Hikayem
Polonyada Gençlik Değişimi
T-Kit No. 12 - Youth transforming conflict
A new COMPASS has arrived!!
Kabul Edilmiş Bir Proje Gönüllü Aranıyor (Polonya)
Şifremi Unuttum | Üye Olmak İstiyorum
Kullanıcı Adı :
Şifre :
 
 
    Polonyada Gençlik Değişimi
    Kabul Edilmiş Bir Proje Gönüllü Aranıyor (Polonya)
    RIGHT HERE, RIGHT NOW! (italya) projesine katılımcı aranmaktadır
    Selanik`te AGH yapmak ister misiniz
    Benim Haklarım Benin Hikayem
    A new COMPASS has arrived!!
    T-Kit No. 12 - Youth transforming conflict
Duyurular  »  RIGHT HERE, RIGHT NOW! (italya) projesine katılımcı aranmaktadır
 
Eski AGH Gönüllüleri Gençlik Derneğinin ortak olduğu gençlik değişimine 18-25 yaş arası katılımcı aranmaktadır
 
30 Temmuz – 9 Ağustos tarihlerinde İtalya – Vinci’de gerçekleşecek olan "RIGHT HERE, RIGHT NOW!" projesi Avrupa Vatandaşlığının genel algısına bağlı olarak, vatandaşlık, demokrasi ve haklar ile ilgili çok taraflı bir gençlik değişimidir. 9 gün sürecek olan projeye İtalya, Portekiz, Avusturya, Türkiye ve Estonya’dan gençler katılacaktır. Katılımcılardan en başından yeni bir dünya/toplum oluşturma görevinde; kendi dünyalarının ortak bakış açısından değerleri ve kuralları paylaşmaları, bazı simülasyonlardan ve demokratik süreçlerden geçmeleri ve her gün ilgili konularda (iletişim ve önyargılar, kurallar ve kararlar, haklar ve vatandaşlık) farklı görevlerle yüzleşmeleri beklenecektir
 
Gençlik değişimi Avrupa vatandaşlığının önemli bir metafor olarak alındığı, her katılımcının yeni bir toplum oluşturmak için aktif olarak kültürel farklılıklar üzerinde çalışacakları, iletişim ve karar verme yeteneklerini geliştirecekleri dinamik bir çerçeveye sahip büyük bir simülasyon oyunu üzerinden kurgulanmıştır.
 
Projenin hedefleri:
-         Uygulama yoluyla vatandaşlık hakları konusunda farkındalığı artırmak.
-         Geleceğin zorlukları karşısında açık görüşlü ve aktif Avupa Vatandaşlarına sahip olmak için toplum içindeki roller hakkında farkındalığı artırmak
-         “İşbirliği, güven ve dayanışma” değerlerini tanıtmak ve bu değerleri geliştirmek.
-         Vatandaşlığın araçlarından olan gençlerin güçlendirilmesi, inisiyatif ve özsaygı konularında çalışmak.  
 
Seyahat masraflarının %70’i, konaklama ve yeme - içme masraflarının %100’ü gençlik programı tarafından karşılanmaktadır. Seyahat masrafları öncelikle gidecek katılımcılar tarafından karşılanacak, orijinal bilet ve biniş kartları gönderildikten sonra proje nihai raporu ile birlikte yolculuk geri ödemeleri yapılacaktır.
 
30 Temmuz – 9 Ağustos tarihlerinde İtalya’da gerçekleşecek "RIGHT HERE, RIGHT NOW!" projesine katılmak için başvuru formunu 22 Mayıs Carşamba günü saat 18:00'e kadar doldurmanız gerekmektedir. Katılımcıların 18-25 yaş arasında olması beklenmektedir.
 
Başvuru formu aşağıda yer almaktadır. 
 
PROJE BİLGİLERİ;
A 1.1 Youth Exchange
"RIGHT HERE, RIGHT NOW!"
 
Ne Zaman?
30 Temmuz – 9 Ağustos
Varış: 30 Temmuz
Ayrılış: 9 Ağustos
 
Nerede?
Vinci - Italy 
 
Ortak Ülkeler:
Italya, Portekiz, Avusturya, Türkiye and Estonya
 
Çalışma Dili: İngilizce
 
Proje Hakkıda Detaylı Bilgi;
 
"RIGHT HERE, RIGHT NOW!" is a multilateral youth exchange on citizenship, rights and democracy linked with the common perception of European citizenship.
 
The exchange will take place in Vinci, Italy and will host 5 country groups (Italy, Portugal, Austria, Turkey and Estonia): in these 9 days, the 25 participants will be involved with the 6 leaders in the challenge of building a new world/community since the beginning: they will have to share values and rules in order to share a common vision of their world, passing through simulations and practice of democratical processes and facing every day different challenges and related topics (communication and stereotypes, rules and decisions, rights and citizenship).
 
Before the Exchange each group will work on a presentation about the right of the citizens in its own country and on the perception of European citizenship - to share during the exchange in order to comparate the good national practices and the different levels of democracy and care for the citizens. Very interesting the debate also for the presence of the Turkish group and of so different countries.
 
The whole exchange will have a dynamic involving frame, a big simulation game where each participant is called to work actively for building the new community: a work on cultural differences, on development of competences to communicate and take decisions, taking the European citizenship as a great metaphore.
 
Participants will work also on a final event involving the local Community and the Municipality of Vinci in a big game on the topics of European citizenship: the "European day" (in the main square and in the town in general) will be also the moment where participants will be able to present the results of the Exchange.
 
The objective is arising awareness about their citizens' rights, through the practice, about their active role in society in order to have open-minded and active European citizens for the challenges of the future, promoting and fostering values of cooperation, solidariety and trust, working also on the side of youth empowerment, spirit of initiative and self-esteem as tools of citizenship.
We will work with non formal education principles on the development of personal and group competences, having every day a space of reflection. The planned activities will be team building, trust games, simulation games, decision/citizenship games, outdoor activities, discussion sessions, reflection groups, posters and video making, trips, "European day", intercultural evenings, presentations for the local community.
 
<iframe src="https://docs.google.com/forms/d/1V-RXwmZ9MjliGGnxNnaqWVbE2ca5NC_lRkQMem4e7IA/viewform?embedded=true" width="760" height="500" frameborder="0" marginheight="0" marginwidth="0">Loading...</iframe> 
 
 
 
 
 
 
 
© Copyright 2009, trexevs.org   Tüm hakları Saklıdır